loading...

نوین تکنولوژی

بازدید : 128
يکشنبه 30 شهريور 1399 زمان : 13:17

همانطور که می دانید تعداد شرکتهای طراحی سایت در کشور ما بسیار زیاد است و هر شرکت راه و روش مختص خود را دارد. گاهی با مراجعه به این شرکتها با تنوع قیمت روبه رو می شوید و شاید این سوال در ذهن پیش بی آید که علت این تفاوتها چیست؟

یکی از این دلایل می تواند روشهای مختلف طراحی سایت باشد.

انواع روشهای طراحی سایت

به طور کلی طراحی سایتها به سه روش انجام می شوند:

1. طراحی سایت استاتیک ( ثابت )
یکی از روش های طراحی سایت، طراحی سایت استاتیک است.وب سایت های استاتیک معمولا برای معرفی شرکت، شخصیت و یا فعالیتی خاص کاربرد دارد. این نوع سایت اصطلاحا فقط یک حالت show دارد.

وبسایتهای استاتیک به راحتی قابل تغییر نیستند و معمولا اطلاعات محتوایی ثابتی دارند. چنانچه نیاز به ارسال نظر کاربران یا ثبت نام آنها در وب سایت باشد، قطعا این نوع وب سایت کاربردی نخواهد بود.

مزایای سایت استاتیک:
این نوع وبسایت معمولا زمان کمتری برای طراحی نیازدارد و قطعا هزینه های پایین تری خواهد داشت ، همچنین به علت تعداد صفحات محدود، نیاز به فضای هاست چندانی ندارد.

معایب سایت استاتیک :
چنانچه در مواقع خاص نیاز به انجام تغییری در سایت باشد، قطعا نیاز به متخصص طراحی سایت است و هر شخصی قادر نخواهد بود اینگونه سایتها را به روز رسانی کند. در واقع وب سایتهای ایستا همیشه وابسته به شرکت طراح خواهند بود، وبرای همین امروزه کمتر مورد استقبال قرار می گیرند.

انواع روشهای طراحی سایت

2. طراحی سایت داینامیک ( پویا )
با رویکار آمدن سیستم مدیریت محتوا این نوع طراحی سایت روی کار آمد. این نوع سایت براساس نیاز مشتری طراحی می شود و بر خلاف سایتهای استاتیک به راحتی توسط مدیر سایت قابل تغییر است.

مدیر این نوع وب سایت بدون نیاز به داشتن دانش فنی، از طریق پنل مدیریت محتوا به طور مداوم اطلاعات و محتوای این گونه سایتها را تغییر می دهد و همین امر باعث شده که محبوبیت وبسایت داینامیک روز به روز بیشتر شود.

لازم به ذکر است که طراحی این نوع وب سایت نیازبه دانش بالایی دارد و شرکتهای طراحی سایت حرفه ای در بهبود این روش طراحی و ایجاد وب سایتهای کاربر محور به هم در رقابت هستند.

مزایای وب سایت داینامیک:
در این نوع طراحی می توان تعداد صفحات نا محدود ایجاد کرد و پنل مدیریت محتوای سایتهای داینامیک کاملا اتوماتیک عمل می کنند و کارشناسانی که ورود اطلاعات این وب سایتهارا به عهده دارند به راحتی قادر خواهند بود این کار را انجام دهند.

مدیر وب سایت داینامیک قادر خواهد بود به صورت آنلاین در هر زمان و هر مکانی به راحتی اطلاعات ومحتوای سایت خود را تغییر دهد.

معایب وبسایت داینامیک یا پویا:
اگر این نوع وب سایت توسط یک شرکت معتبر و نیروی متخصص و حرفه ای طراحی شود معمولا بی نقص است و شاید معایبی که بتوان به آن وارد کرد هزینه بالاتر نسبت به سایتهای استاتیک و زمان بیشتری که برای طراحی صرف می شود، باشد.

انواع روشهای طراحی سایت

3. طراحی سایت فلش
این نوع طراحی سایت در سالهای گذشته رواج پیدا کرده بود و طرفداران خاص خود را داشت. سایتهای فلش خود به دو دسته ایستا و نیمه پویا طبقه بندی می شوند. سایتهای فلش ایستا همانطور که از نامش پیداست قابل تغییر نیستند و معمولا ثابت هستند و برای تغییرنیاز به آگاهی از علم فلش است.

اما سایتهای فلش نیمه پویا تا حدودی قابل تغییر هستند البته این تغییرات محدود است وبه سادگی تغییرات وب سایتهای داینامیک نیست.

سایتهای فلش معمولا توسط نرم افزارهای خاص طراحی می شوند.

مزایای سایت های فلش:
بنا به عقیده برخی از افراد سایتهای فلش به لحاظ طراحی زیباترند.

بازدید : 115
يکشنبه 30 شهريور 1399 زمان : 13:15 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

اینستاگرام در سال ۲۰۱۶، یک قابلیت جدیدی به نام بیزینس پروفایل (Business Profile) را به کاربران خود معرفی کرد. این امکان برای کسب و کارها در نظر گرفته شده بود و دست آنها را برای استفاده تجاری از اینستاگرام بازتر می‌کرد. پس کاملاً طبیعی بود که با استقبال بسیار خوبی روبرو شود.

اما هیچ بعید نیست که شما هنوز اکانت اینستاگرام خود را تجاری نکرده باشید. در این صورت، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم. در این راهنما به شما می‌گوییم که بیزینس پروفایل اینستاگرام چیست، چه مزایایی برای شما خواهد داشت و نحوه ساختن بیزینس پروفایل در اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم.

 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

بیزنس پروفایل اینستاگرام چیست؟

بدون شک شما هم عبارت بیزنس پروفایل اینستاگرام رو شنیدید و حتما کم و بیش اطلاعاتی هم در موردش دارید حتما تا به حال با پیج هایی برخورد کردید که دکمه یا دکمه هایی در بالای صفحه برای تماس با مالک پیج از طریق تماس تلفنی یا ایمیل وجود داشته باشد یا آدرس پیج به صورت لینک در بیو موجود باشد که با کلیک روی آن وارد نقشه گوگل مپ شده و محل دقیق فروشگاه را روی نقشه نشان بدهد.

با تبدیل پیج اینستاگرامتان به بیزینس پروفایل به امکانات جالب و کاربردی دسترسی پیدا خواهید کرد که میتواند به مدیریت بهتر مشتریان و در نتیجه افزایش درآمد شما کمک بسیاری بکند. لازم به ذکر است که این قابلیت به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران اینستاگرام قرار گرفته است؛ همچنین شما به راحتی میتوانید اکانت خود را به بیزینس پروفایل تبدیل کنید و بالعکس.

نحوه ساختن بیزینس پروفایل در اینستاگرام :

در اینجا چگونگی تغییر در نمایه کسب و کار در Instagram را آموزش می دهیم:

به حساب کاربری Instagram وارد شوید و به settings بروید.

روی “Switch to Business Profile” ضربه بزنید.

 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

Instagram از شما خواسته است که به یک صفحه کسب و کار فیس بوک متصل شوید ( توجه داشته باشید: برای دسترسی به صفحه مدیریت فیس بوک به نمایه بازرگانی Instagram نیاز خواهید داشت).

 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

یک دسته برای نمایه / کسب و کار خود را انتخاب کنید.

 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

اطلاعات تماس خود را (آدرس ایمیل، شماره تلفن و آدرس) را پر کنید. شما باید حداقل یکی از اینها را پر کنید.

 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

این همه آنچه است که باید انجام دهید! Instagram همچنین دارای یک پیغام ویدئویی است که گام به گام را به شما نشان می دهد.

چگونه از نمایه بازاریابی Instagram به حساب شخصی منتقل شویم :

اگر به دلایلی می خواهید از نمایه بازاریابی Instagram به یک حساب شخصی منتقل شوید ، این کار ساده نیز انجام می شود.

به حساب کاربری Instagram وارد شوید و به تنظیمات بروید.

در بخش “Business Settings” روی “Switch Back to Personal Account” ضربه بزنید.

 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

Instagram به شما یک فوریت داده می شود تا اطمینان حاصل کنید که می خواهید به حساب شخصی تغییر دهید. برای تأیید روی «Switch Back» ضربه بزنید.

 نحوه بیزینس پروفایل, تبدیل اینستاگرام به بیزینس پروفایل

به یاد داشته باشید که همیشه می توانید به یک نمایه کسب و کار بازگردید.

اکنون که می دانید چگونه می توانید تغییر دهید، ما برخی از مزایای استفاده از نمایه بازاریابی Instagram را یادآوری می کنیم:

مزایای استفاده از پروفایل بیزینس Instagram :

1. دسترسی به Instagram Insights :

قبل از این کاربرانی که نیاز به آنالیتیکس برای پروفایل اینستاگرام خود داشتند از third partyها (که رایگان نبود) استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر اکانت بیزینس اینستاگرام داده‌های آماری کامل‌تری با عنوان insight در ارتباط با پست‌ها در اختیار قرار می‌دهد. با مشخص شدن اکانت شما به عنوان بیزینس مشتریان راحت‌تر شما را به عنوان کسب و کار می‌شناسند.

این عملکرد شما را در Instagram هفته گذشته - تغییر در فالوئرها، تعداد پست ها، برداشت ها، نمایه های نمایشی، کلیک های وبسایت و کلیک های ایمیل نشان می دهد.

پس از آن، به شما اطلاعاتی از فالوئرها مثل جنسیت، سن و مکان ارائه می دهد.

منبع:
https://www.beytoote.com/computer/tarfand-i/everything-instagram01-visitorprofile.html

بازدید : 111
يکشنبه 30 شهريور 1399 زمان : 13:14

در این مطلب به شما نشان می دهیم که چگونه انتخاب کنید چه کسی می تواند عکس پروفایل شما را در WhatsApp ببینید، بنابراین شما می توانید محدود کنید که چه کسی پروفایل شما را می بیند.

مراحل :

 افراد مشاهده کننده پروفایل در واتساپ, مشاهده بازدیدکنندگان پروفایل واتساپ

WhatsApp را باز کنید.

 افراد مشاهده کننده پروفایل در واتساپ, مشاهده بازدیدکنندگان پروفایل واتساپ

به تنظیمات WhatsApp خود بروید.

روی آیفون یا iPad روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

در Android، سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا را ضربه بزنید و Settings را انتخاب کنید .

 افراد مشاهده کننده پروفایل در واتساپ, مشاهده بازدیدکنندگان پروفایل واتساپ

روی Account کلیک کنید . این آیکون دارای یک کلید سفید در پس زمینه آبی است.

 افراد مشاهده کننده پروفایل در واتساپ, مشاهده بازدیدکنندگان پروفایل واتساپ

بیشتر بخوانید: چگونه آنلاین بودن در واتساپ را غیر فعال کنیم؟

روی Privacy ضربه بزنید.

منبع:
https://www.beytoote.com/computer/tarfand-i/determine-profile02-whatsapp.html

بازدید : 100
يکشنبه 30 شهريور 1399 زمان : 13:13

 اشتراک گذاری مجدد پست‌های اینستاگرام, ترفند ارسال مجدد پست‌ها در اینستاگرام

به اشتراک‌ گذاری مجدد استوری‌ ها در اینستاگرام

قبل از اینکه به شما در مورد راه های مختلفی که می تواند به شما کمک کند تصاویر و استوریهای خود را در Instagram اشتراک گذاری مجدد کنید، من می خواهم که به شما مراقبت از حریم خصوصی کاربران و اطمینان از اجازه شما از افراد قبل از ارسال پست های دیگران پیشنهاد کنم. اگر پست شماست، می توانید مراحل زیر را امتحان کنید.

کمک گرفتن از برنامه ها :

برای بارگذاری عکسها یا ویدیوهای دیگران یا حتی خودتان، میتوانید از برنامه ها کمک بگیرید. سه برنامه اصلی برای بارگذاری مجدد پست ها در اینستاگرام عبارتند از:

InstaRepost , Buffer , clear the confusion

تمام این برنامه ها در گوگل پلی و اپ استور موجود می باشد.

 اشتراک گذاری مجدد پست‌های اینستاگرام, ترفند ارسال مجدد پست‌ها در اینستاگرام

اشتراک گذاری مجدد استوری

این برنامه به شما اجازه می دهد تا مجددا پست ها را با انجام مراحل آسان آپلود کنید: برنامه را دانلود کنید، عکس یا ویدیو را برای بارگذاری مجدد انتخاب کنید، URL پست را با ضربه زدن روی منوی سه نقطه ای و انتخاب گزینه Share URL کپی کنید و سپس برنامه بارگذاری مجدد پست اینستاگرام باز می شود که در آن شما پست مورد نظر را پیدا خواهید کرد.

همه چیزهایی که اکنون باید انجام دهید این است که بر روی نماد فلش کلیک کنید تا به اشتراک بگذارید، گزینه Copy to Instagram را انتخاب کنید، پست را ویرایش کنید، و در نهایت، پست را به اشتراک بگذارید، که در نهایت در Instagram دوباره ارسال خواهد شد.

 اشتراک گذاری مجدد پست‌های اینستاگرام, ترفند ارسال مجدد پست‌ها در اینستاگرام

آموزش ارسال مجدد پست‌ها در اینستاگرام

این برنامه یکی دیگر از مواردی است که به شما در بازنویسی پست مورد نظر در Instagram کمک می کند. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که برنامه را دریافت کنید، با اعتبار Instagram خود به برنامه دسترسی پیدا کنید، از طریق InstaRepost از پست مورد نظر را انتخاب کنید، گزینه Repost را برای ذخیره و دریافت پست در Instagram انتخاب کنید، فیلترهای لازم را اضافه کنید و پست کنید.

اگر نمیخواهید مراحل نصب برنامه و انجام چند مرحله برای بازنویسی در Instagram را انجام دهید، می توانید به سادگی یک عکس از پست مورد نظر بگیرید، آنرا بر اساس خواسته های خود برش دهید، ویرایش های لازم را انجام دهید و پست آن را در Instagram خود، همراه با منبع قرار دهید.

 اشتراک گذاری مجدد پست‌های اینستاگرام, ترفند ارسال مجدد پست‌ها در اینستاگرام

ارسال مجدد استوری اینستاگرام

اما اگر می خواهید ویدیوها را در Instagram ذخیره کنید (که شما به طور مستقیم از Instagram نمی توانید)، می توانید به سادگی از وب سایت DownloadGram استفاده کنید، URL مربوط به پست خاص را در برنامه کپی کنید، گزینه دانلود را انتخاب کنید و ویدئو یا عکس بر روی دستگاه شما ذخیره می شود پس از این، شما می توانید تمام تغییرات لازم را به ویدیو اضافه کنید و آن را در Instagram پست کنید.

منبع:
https://www.beytoote.com/computer/tarfand-i/retrieve-stories2-instagram.html

بازدید : 82
سه شنبه 25 شهريور 1399 زمان : 14:02 نمایش دو سایت در یک صفحه, مرورگر فایرفاکس

نمایش دو سایت در یک تب

هنگامی که مرورگرهای اینترنتی به قابلیت نمایش سایت‌ها در تب‌های مختلف مجهز شدند، از باز شدن پنجره‌های متعدد مرورگر برای دسترسی به هر سایت جلوگیری شد، اما این روزها ممکن است برخی کاربران بخواهند دو سایت را در یک تب به‌صورت همزمان باز کنند!

به‌عنوان مثال فرض کنید می‌خواهید حین جست‌وجو در گوگل به‌دنبال یک مقاله، ویدئویی از سایت آپارات را نیز مشاهده کنید یا حین گشت و گذار در سایت مورد علاقه خود قصد دارید صفحه اول سایتی را نیز در کنار دستتان باز داشته باشید. در این شرایط می‌توانید با انجام یک ترفند، این قابلیت را به مرورگر فایرفاکس اضافه کنید. روش انجام کار به شرح زیر است:

مرورگر فایرفاکس را اجرا کنید.

به لینک زیر مراجعه کرده و روی گزینه Install Test Pilot & Enable Side View کلیک کنید.

https://testpilot.firefox.com/experiments/side-view

در صورت نمایش پیام هشدار در مرورگر، با کلیک روی گزینه Add نصب افزونه روی مرورگر را تائید کنید. (این پیام دو مرتبه نمایش داده می‌شود که مرتبه اول برای افزونه اصلی و مرتبه دوم برای قابلیت Side View است)

منبع:

https://www.beytoote.com/computer/tarfand-i/view-sites2-firefox.html

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 5
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 3
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 1
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 6
 • بازدید ماه : 65
 • بازدید سال : 306
 • بازدید کلی : 710
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی